Čistenie vodovodného potrubia

Nato, aby si kvalitná pitná voda zachovala svoje vlastnosti, musí prechádzať čistým vodovodným potrubím. 
Je nielen veľmi dôležité akú vodu pijete, ale aj v akej vode sa denne umývate, ľudské telo pri sprchovaní dokáže vstrebať dosť vody nato, aby mohlo naše telo prijímať z vody  dôležité živiny a minerály. Preto zvážte či je  potrebné oberať vašu vodu o niektoré  z týchto živín a minerálov v domnení, že takáto voda bude čistejšia. V tomto  domnení možno  zbavíte vodu úpravou aj naozaj dôležitých minerálov pre Váš organizmus.Predtým ako začnete uvažovať o úpravovní vody alebo jej filtrácií je nutné najprv potrubie nechať vyčistiť a vydezinfikovať, v opačnom prípade sa môže stať, že baktérie a usadený kal vo vodovodnom potrubí sa budú do tejto vody bez čistenia a dezinfekcie uvoľňovať aj naďalej. Filtrácia a úprava vody nasleduje po dôkladnom vyčistení vodovodného potrubia, až vtedy sa môžeme sústrediť na riešenie kvality vody od hlavného vstupu.Následnou správnou voľbou filtrácie alebo úpravy vody, si môžeme byť už naozaj istý, že z vyčisteného potrubia sa nebude uvoľňovať žiaden ďalší kal. Samozrejme za predpokladu , že sa o filtračné zariadenia staráte podľa pokynov.

Pri každom probléme s vodou je potrebné veľmi dobré zvážiť čo naozaj naša voda potrebuje, aby nám zo seba dokázala odovzdať to najlepšie, potrebné pre náš organizmus a jeho správne fungovanie.                              Poväčšine to nieje samotná voda, ktorá je problémová, len sa nachádza v tak zlom prostredí, že k nám prichádza znehodnotená a znečistená. Často krát stačí len vyčistiť a vydezinfikovať vodovodné potrubie a správnou voľbou mechanických filtrov bez nežiadúcej chémie zabrániť ďalšiemu znečisteniu potrubia. Voda tak prechádza čistým potrubím až do nášho kohútika.Či sa vo vašom potrubí množia baktérie často voľným okom vo vode vidieť nemôžeme; avšak je jeden jednoduchý spôsob: vidieť ich môžeme na sitku našej vodovodnej batérie, kde sa viditeľne usádzajú hneď po styku s našou pitnou vodou. Ak si nieste istý skúste takéto sitko jednoducho demontovať a dôkladne si ho poobzerajte.


Ako vyzerá sitko na vašej vodovodnej batérií?

 

V žiadnom prípade NEODPORÚČAME čistiť vodovodné potrubie chemicky rozpúšťaním a pod. nakoľko to môže natrvalo znehodnotiť vaše vodovodné potrubie, ktorému hrozí čiastočné rozpustenie a následne sa rozpadávanie. Stretli sme sa bohužiaľ aj s takýmito prípadmi, kde nás zavolali pri uvoľňovaní veľkých kusov inkrustov z potrubia, avšak po takomto chemickom zásahu už nieje možné potrubie vyčistiť, nakoľko sa chemickou reakciou začalo droliť aj samotné potrubie. Buďte preto veľmi opatrný pri výbere a podrobne sa informujte o spôsoboch čistenia. Naša firma čistí vodovodné potrubie bez použitia chemických látok, šetrným strojom , ktorý striedaním vody a vzduchu vytvára vír , ktorý následne obrusuje a rozbíja mäkké aj tvrdšie usadeniny v potrubí a vo forme malých inkrustov tak odchádzajú von, pod dohľadom našich kvalifikovaných pracovníkov.  Nemusíte sa báť žiadneho znečistenia vašej domácnosti , alebo upchania vašich vodovodných batérií, pri práci dbáme aj na tieto aspekty , naše postupy sú precízne navrhnuté tak , aby sa pri našej službe nič nezašpinilo ani neznehodnotilo. Po našom odchode sa teda môžete tešiť z vody tečucej z čistého potrubia, akoby sme tam ani neboli. Až na jeden rozdiel, vaša voda bude tiecť oveľa lepšie a samozrejme vďaka čistému a vydezinfikovanému potrubiu aj chutnejšia a zdravšia 🙂

Ako čistenie prebieha:

Čistenie vodovodného potrubia prebieha v niekoľkých fázach. V dome sa systém preplachuje po častiach. Žiadny úsek nesmie byť dlhší ako 100 m. Najnižšia rýchlosť vody pri preplachovaní rozvodu musí byť aspoň 2 m/s. Počas preplachovania sa musí voda vymeniť najmenej 20-krát. Odberné miesta, ktoré sú k dispozícii na stanovenom poschodí musia byť otvorene naplno. Poradie preplachovania by malo byť od najbližších častí k najvzdialenejším. Náš pracovník teda stroj napojí na hlavný prívod vášho vodovodného potrubia, následne stroj nastaví podľa vašich parametrov , spustí stroj a ďalší pracovníci sa starajú o výmenu vody – odberné miesta ( vaše vodovodné batérie) musia byť pri výmene otvorené naplno. Na pohľad je to jednoduché čistenie avšak naši pracovníci musia celý čas dohliadať na správny tlak vody a vzduchu vo vašom potrubí a iné dôležité skutočnosti. Nezabúdajme totiž, že pracujeme s potrubím , ktoré môže byť poškodené nielen nečistotami zanesením, ale aj koróziou a to môže pri nesprávnom postupe pri čistení spôsobiť havarijný stav, preto je každý náš pracovník špeciálne školený. Ponúkame tiež výmenu ventilov a iných komponentov a rekonštrukciu poškodeného potrubia, v pripade , že je potrebné vymeniť niektorú časť. Stav potrubia , ventilov a ostatných komponentov kontrolujeme už pred čistením, ak je potrebné vymeníme komponenty za nové . Pre čo najdlhšiu životnosť V praxi to vyzerá tak, že v pracujeme s vysoko kvalitnými materiálmi.

Výsledky čistenia:

Odstránením usadenín v potrubí zvýšime prietok vody, ktorá prechádza čistím potrubím a tak sa v nej nenachádzajú nečistoty, vodovodné potrubie je zbavené inkrustov, vodného kameňa a tiež jemného kalu. Kedže sa pod nánosmi hrdze a kalov nachádza vždy aj nevyhovujúci biofilm je nutná aj dezinfekcia vodovodného potrubia, čo zabráni voľnému šíreniu sa baktérií, ktoré sú pre ľudské zdravie nebezpečné. Dôkazom , že vodovodné potrubie je naozaj dobre vydezinfikované je laboratórna skúška vody, ktorú vykonávame hneď po dezinfekcií. O dezinfekcií sa viac dočítate v sekcii „Dezinfekcia vodovodného potrubia“. Po vyčistení potrubia sa predĺži aj životnosť vodovodných batérií, ktoré tak nie sú zanášane nečistotami z potrubia.

Aby sme predišli ďalšiemu usádzaniu nečistôt v potrubí, po vyčistení a dezinfekcií nainštalujeme u Vás doma mechanické filtre na väčšie nečistoty a na jemný kal. Tieto filtre zachytia 90% nečistôt a pomáhajú tak chrániť vaše vodovodné potrubie dlhodobo.